שעות קבלת קהל ומענה לטלפונים

ימים א', ב', ד', ה' – בין השעות 08:30-13:30, 16:00-18:30
ימי ג' – בין השעות 08:30-13:30
ימי ו' – המשרד סגור
מספר טלפון: 08-8679494
פקס: 08-8679985
דוא"ל: office@a-twizer.com
כתובת: שד' הרצל 1 (בית יוניטרייד), קומה ד', משרד 717, אשדוד

מדיניות פרטיות

עלות עו"ד לענייני משפחה

כיצד נקבעת עלות עו"ד לענייני משפחה?

כמו כל בעל מקצוע, גם עורך דין גובה כמובן שכר טרחה בעבור שירותיו, זאת באופן המגלם את שעות העבודה הצפויות שלו והפעולות שעליו לבצע למען לקוחותיו. מטבע הדברים, שאלת העלויות מעסיקה את האנשים הפונים לקבלת שירות והיא בהחלט לגיטימית. לכן במאמר הבא נבחן את הנושא של עלות עו"ד לענייני משפחה ונבהיר את הדברים.

מחירים שונים לשירותי עורכי הדין

ראשית, חשוב להבהיר כבר בתחילה, כי אין מחירון אחיד ומחייב עבור עלות עו"ד לענייני משפחה. בניגוד למספר שירותים משפטיים שבהם קיים מחירון אחיד, כגון שירותי נוטריון ו/או עורכי דין המטפלים בתיקי תאונות דרכים ו/או תיקי תאונות עבודה במוסד לביטוח לאומי ועוד, כל עו"ד לענייני משפחה רשאי לגבות את הסכום בהתאם לשיקוליו, כמובן בשקיפות מלאה ובהוגנות מול הלקוח. בנוסף, בניגוד לתחומים אחרים שבהם העלות של שירותי עורכי הדין נגזרת כאחוז מהצלחת התביעה, למשל סכום הפיצוי בדיני נזיקין, במקרה של דיני משפחה שכר הטרחה לרוב אינו מהווה  אחוז מסוים וקבוע מתוך הסכום הנפסק לזכות הלקוח בעת חלוקת הרכוש ו/או תשלום המזונות ו/או חלוקת העיזבון וכיו"ב.

אז מה אם כן משפיע על גובה שכר הטרחה הנדרש ?

הלכה למעשה, ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על גובה שכר הטרחה הנדרש. לדוגמא, המחיר בעבור אותו השירות עשוי להשתנות בין משרדי עורכי דין בהתאם למוניטין שלהם, לגודל שלהם, לוותק שלהם בתחום, למידת המומחיות שלהם בתחום, לטיב הליווי שהם מציעים, לאזור הפעילות וכדומה. כך למשל, יכול להיות משרד עורכי דין לענייני משפחה שיגבה 350 ₪ עבור שעת ייעוץ, בעוד משרד אחר עשוי לגבות 500 ₪ לשעה, ובעוד משרד אחר אף יגבה יותר מ- 1000 ₪ לפגישה.

כמו כן, המחיר משתנה כמובן בהתאם לסוג התיק בו על עורך הדין לטפל. לדוגמא, קיים הבדל בזמן, בפעולות ובסוג הטיפול הנדרש מעורך דין המנהל תביעה בודדות, לעומת עורך דין המנהל הליך משפטי שלם. כך גם, ברור כי ישנו הבדל בין עריכת צוואה,  עריכת הסכם גירושין, עריכת הסכם ממון, טיפול בבקשה לצו קיום ירושה או צוואה, וטיפול בהתנגדות לצווים אלו. בעיקרון, ככל שמדובר בליווי יותר ממושך ומורכב גם יהיו העלויות גבוהות יותר. יש לציין כי לעלויות אלו עשויות להצטרף הוצאות נוספות, שלרוב אינן גבוהות במיוחד, עבור אגרות שיש לשלם לבית המשפט לענייני משפחה בפרוצדורות השונות ו/או הוצאות שליחים ו/או הוצאות תמלול של הקלטות ו/או הוצאות מתרגמים ו/או הוצאות עדים ועוד.

חיסכון בעלויות עורך הדין

עלות עו"ד לענייני משפחה אם כך עשויה להתחיל במאות שקלים בודדות ולטפס לעשרות אלפי שקלים ואף למעלה מכך במקרים ארוכים ומורכבים במיוחד. לכן, מובנת השאיפה לחסוך בהוצאות ובעלויות שכר הטרחה, והרצון להשוות בין הצעותיהם של המשרדים השונים. יחד עם זאת, יש לזכור כי לתביעות, ההליכים והפסיקות בתיקים בדיני המשפחה עשויות להיות השלכות מכריעות על עתידכם ועתיד היקרים לכם. לכן מומלץ לכם/ן לבחור את עורך הדין בראש ובראשונה על פי ניסיונו, רמתו המקצועית, יכולותיו המוכחות והכימיה שיש לכם עימו, ולשקלל את כל אלו מול עלויות שכר הטרחה ויכולותיכם הכלכליות.

למידע וליווי משפטי

לפרטים נוספים אודות עלות עו"ד לענייני משפחה בעניינכם ולקביעת פגישה, פנו אל משרד עורכי הדין אבי טויזר ושות' בטלפון 08-8679494.

לתשומת ליבכם

לקוח יקר, אנו מאמינים ששירות טוב ומקצועי הוא נגזרת של ניסיון רב שנים, וככזה אנו במשרד אוחזים בידע רב ובטיפול באלפי תיקים בהצלחה מרובה. הניסיון הרב שלנו עשוי לחסוך לכם זמן , כסף, עינוי דין והגעה לתוצאות רצויות ואמיתיות בתוך זמן סביר ומתאים לסיטואציה בה אתם מצויים.
בשל כך, אנו מציעים לך פגישת ייעוץ בעלות מינימלית, אותה אנו נקזז במקרה שתבחרו בשירותינו.
פגישת הייעוץ (להבדיל ממשרדים אחרים) אינה שיחת מכירה אלא ממש שיחת ייעוץ אמיתית, ממנה תצאו עם המון ידע ותובנות להמשך, ואולי אף תחסוך מכם את הצורך לנקוט בהליכים משפטיים כלשהם, על כל המשתמע מכך.

צרו קשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן