שעות קבלת קהל ומענה לטלפונים

ימים א', ב', ד', ה' – בין השעות 08:30-13:30, 16:00-18:30
ימי ג' – בין השעות 08:30-13:30
ימי ו' – המשרד סגור
מספר טלפון: 08-8679494
פקס: 08-8679985
דוא"ל: office@a-twizer.com
כתובת: שד' הרצל 1 (בית יוניטרייד), קומה ד', משרד 717, אשדוד

מדיניות פרטיות

ידועים בציבור

לעיתים בני/ות זוג מעוניינים/ות לנהל ביניהם/הן קשר זוגי משמעותי, זאת בלי להינשא זה לזו באופן רשמי. לעיתים הדבר נובע מאי יכולתם להינשא זה לזו מחמת הדין הדתי השולט במוסד הנישואין במדינת ישראל ולעיתים הדבר נובע מרצונם הפרטי של בני הזוג להינשא בטקס דתי כזה או אחר. אחת הדרכים החילופיות לביסוס הקשר הזוגי בישראל הוא המנגנון של ידועים בציבור.

ידועים בציבור הם בני זוג המנהלים חיי משפחה במשק בית משותף. הגדרה זו נותנת מענה גם לבני זוג שבוחרים לחיות יחד מבלי להתחתן באופן פורמלי למרות שיכולים לעשות זאת, וגם לבני זוג שלא יכולים להתחתן בישראל על פי ההלכה. 

בדרך זו בני הזוג נהנים מההגנות וההטבות של זוג נשוי, וההבדל העיקרי הוא בנטל ההוכחה בדבר כוונת שיתוף בנכסים.

בעוד שבקרב בני זוג נשואים עצם החיים המשותפים גורם לשיתוף הרכוש שנצבר במאמץ משותף והדרך היחידה להוציאו משיתוף תהיה הסכם ממון מפורש, הרי שבקרב ידועים בציבור נדרשות ראיות נוספות כדי להוכיח כוונת שיתוף ברורה ו/או לכך שלא נוצר שיתוף שכזה.

כך למשל, הכוונה מצד בני הזוג לגדל ילדים ולהמשיך את הדור עשויה להוות אינדיקציה לקיומם של חיי משפחה ולעיתים אף להעיד על שיתוף, אך כל מקרה נבחן לגופו.

היתרון המרכזי של מודל זה הוא בשלב הפרידה ופירוק הזוגיות, אשר לא דורש הליך משפטי כמו מתן גט או פסק דין, לעומת בני זוג נשואים, ולמעשה די בהפרדה פיזית ביניהם.

החסרונות של מודל זה הם שלא ברור באיזו נקודת זמן בני הזוג הופכים לידועים בציבור  (לא פעם הדבר נקבע בדיעבד לאחר הפרידה ופרוץ סכסוך משפטי ביניהם), וכי במהלך הזוגיות בני זוג המקיימים משק בית משותף הופכים לידועים בציבור  בעל כורחם.

בכל מקרה, ולאור התביעות והסכסוכים הרכושיים העלולים להתגלות בקרב בני הזוג ידועים בציבור במועד פירוק הזוגיות, מומלץ לבני זוג המתכננים חיים משותפים לערוך ביניהם הסכם חיים משותפים מתאים, אשר יביא לידי ביטוי את הכוונות שלהם בעניין שיתוף נכסים ו/או הוצאת נכס זה או אחר מכלל השיתוף ביניהם.

אשר על כן, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי מתאים אצל עורך דין המתמחה בתחום. הדבר עשוי לחסוך הליכים משפטיים ממושכים במקרה של פרידה, הכרוכים בהוצאות ניכרות ובעוגמת נפש רבה.

למידע וליווי משפטי

משרדנו מתמחה בתחומי המשפחה והירושה מזה כ-25 שנים, ומספק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלב ושלב, לרבות ייעוץ בטרם הנישואים, עריכת הסכמי ממון וחיים משותפים, ליווי וייעוץ במסגרת הליכי גירושין בכל הערכאות הרלוונטיות, לרבות גישור לגירושין בהסכמה. לקבלת ייעוץ והכוונה פנו למשרדנו עוד היום בטלפון 08-8679494.

לתשומת ליבכם

לקוח יקר, אנו מאמינים ששירות טוב ומקצועי הוא נגזרת של ניסיון רב שנים, וככזה אנו במשרד אוחזים בידע רב ובטיפול באלפי תיקים בהצלחה מרובה. הניסיון הרב שלנו עשוי לחסוך לכם זמן , כסף, עינוי דין והגעה לתוצאות רצויות ואמיתיות בתוך זמן סביר ומתאים לסיטואציה בה אתם מצויים.
בשל כך, אנו מציעים לך פגישת ייעוץ בעלות מינימלית, אותה אנו נקזז במקרה שתבחרו בשירותינו.
פגישת הייעוץ (להבדיל ממשרדים אחרים) אינה שיחת מכירה אלא ממש שיחת ייעוץ אמיתית, ממנה תצאו עם המון ידע ותובנות להמשך, ואולי אף תחסוך מכם את הצורך לנקוט בהליכים משפטיים כלשהם, על כל המשתמע מכך.

צרו קשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן