שעות קבלת קהל ומענה לטלפונים

ימים א', ב', ד', ה' – בין השעות 08:30-13:30, 16:00-18:30
ימי ג' – בין השעות 08:30-13:30
ימי ו' – המשרד סגור
מספר טלפון: 08-8679494
פקס: 08-8679985
דוא"ל: office@a-twizer.com
כתובת: שד' הרצל 1 (בית יוניטרייד), קומה ד', משרד 717, אשדוד

מדיניות פרטיות

הסכם ממון באשדוד

עריכת הסכם ממון עם עורך דין

בשנים האחרונות בוחרים יותר ויותר זוגות לחתום על הסכם ממון. על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג – 1973, הדבר יכול להיעשות בטרם נישואי בני הזוג אך גם לאחר הנישואין. בטרם הנישואין ניתן לערוך ולאשר הסכם ממון שכזה בין היתר אצל נוטריון מוסמך. באם לאחר הנישואין – יש לאשר הסכם ממון שכזה אך ורק בבית המשפט לענייני משפחה.

באופן כללי, מדובר בהסכם המסדיר את אופן יחסי הצדדים ואופן חלוקת הרכוש ביניהם במקרה של פרידה או מוות, ומטרתו היא להעניק ביטחון וודאות לגבי יחסי הצדדים ואופן חלוקת הרכוש ביניהם. מטרתו של ההסכם למנוע סיבוכים וסכסוכים כואבים במקרה של פרידה או חלילה במקרה של פטירה עקב השלכותיו המשמעותיות של חוזה זה, בהיותו חוזה מחייב עם השלכות ארוכות טווח, מומלץ לערוך את הסכם ממון באשדוד ו/או בכל מקום אחר בארץ אך ורק עם עורך דין מיומן ומנוסה בדיני משפחה, ובהסכמים מסוג זה בפרט.

מדוע בכלל צריך הסכם ממון?

על מנת להבין מדוע אנשים חותמים על הסכם ממון באשדוד או במקומות אחרים בארץ, יש להסביר מה קורה בהיעדר הסכם שכזה. למעשה, כאשר בני זוג נשואים נפרדים, כלומר נכנסים להליכי גירושין, יש לחלק ביניהם את הרכוש שצברו ו/או לשלם דמי מזונות לילדים הקטינים ועוד. בהיעדר הסכם ממון, מה שקובע הוא חוק יחסי הממון המדבר על איזון משאבים בין בני הזוג, או במילים אחרות – חלוקה שוויונית של שווי הנכסים שהם צברו יחדיו בתקופת הנישואין. נכסים שכאלה יכולים להיות למשל הדירה של בני הזוג, חשבונות הבנק והחסכונות שלהם, העסק והמוניטין שלו וכן הלאה. לעומת זאת, ישנם נכסים שאינם נחשבים משותפים, ובפרט אלו שאחד מבני הזוג הביא מלפני הנישואין (למשל, אם הייתה לו דירה על שמו), ולא פעם גם נכסים שהתקבלו במתנה או בירושה לאחד הצדדים.

על פניו, מדובר בחוק הוגן וצודק המחלק בצורה שווה את הנכסים המשותפים. ואולם, ישנם מצבים רבים שבהם חלוקה זו אינה הוגנת, למשל מקרים בהם אחד מבני הזוג מגיע ממשפחה אמידה משמעותית משל הצד השני. במקרה כזה, ייתכן מאוד שלאורך השנים יזרים הצד האמיד הרבה יותר ממון אל תוך ההתנהלות המשקית והכלכלית המשותפת, בין אם לצורך רכישת רכב, דירה, שיפוצים, כספים שיועברו לחשבונות המשותפים ועוד הרשימה ארוכהובעת פירוד איזון המשאבים בין בני הזוג לפי חוק יחסי הממון ייעשה תוך התעלמות מעובדה חשובה זו ובכך למעשה יקפח את הצד האמיד.

ומה נותן הסכם הממון?

חשוב להבהיר כי הסכם ממון באשדוד אינו נועד לשרת את מטרותיו של אחד מבני הזוג, אלא של שניהם, ואין זה משנה איזה צד מגיע ממשפחה אמיד יותר. בראש ובראשונה, הסכם ממון מייצר וודאות לגבי יחסי הצדדים ואופן חלוקת הרכוש במקרה של פרידה, וודאות שאינה קיימת בלעדיו, כך שכל אחד מבני הזוג יודע מה יהא חלקו וכיצד ייראה עתידו הכלכלי. הביטחון לגבי העתיד שנותן הסכם ממון מאפשר לנהל את הקשר הזוגי על מי מנוחות מבחינה זו, וכך, למרות שלכאורה אין זה נעים להכניס הסכמים משפטיים אל קשר המבוסס על חיבה, אהבה ושיתוף. ברם, אין ספק כיחתימה עליו תורמת רבות לקשר עצמו.

בנוסף, במידה שאכן מחליטים בני הזוג לפרק את הקשר, בשלב זה או אחר של חייהם המשותפים, הרי שבעצם החתימה על הסכם הממון נמנעים מהם סכסוכים ארוכים, כואבים ויקרים. קודם כל, מפני שהסכם הממון כבר קובע מראש את אופן חלוקת הרכוש. הוא מחייב מבחינה משפטית (לאחר שאושר על ידי בית המשפט או נוטריון בטרם הנישואין) וממילא אין סיבה או טעם להיכנס למלחמה על דברים שהוסדרו מלכתחילה ומראש בין הצדדים. אלא שלמען שלמות הדברים, נעיר כי בהיעדר הסכם ממון שנוסח כדבעי על ידי עורך דין מקצועי המנוסה בתחום, עלולות להתגלע בעתיד, ואף עשרות שנים לאחר עריכת הסכם הממון, אי הסכמות בני הזוג לגבי הוראות הסכם הממון ופרשנותו לגבי אופן חלוקת הרכוש ביניהם, דבר שיכול כשלעצמו להובילם לסכסוכים מרים, קשים ויקרים. על כן מומלץ להיזהר בבחירת עורך הדין שינסח את הסכם הממון, זאת כדי שלא יצא שכרו בהפסדו.

כאמור, עקב המורכבות, הרגישות וההשלכות העתידיות שלו, מומלץ לערוך הסכם ממון באשדוד אך ורק עם עורך דין בעל  ניסיון רב ובקיאות מעמיקה בנושא.

מידע וליווי משפטי

לפרטים נוספים, לקבלת הכוונה מקצועית ולקביעת פגישה עם עורך דין מומחה לענייני משפחה, שהינו אף נוטריון ומנוסה מאוד בעריכת הסכמי הממון מזה 23 שנים, פנו אל משרד עורכי הדין אבי טויזר ושות' בטלפון 08-8679494.

לתשומת ליבכם

לקוח יקר, אנו מאמינים ששירות טוב ומקצועי הוא נגזרת של ניסיון רב שנים, וככזה אנו במשרד אוחזים בידע רב ובטיפול באלפי תיקים בהצלחה מרובה. הניסיון הרב שלנו עשוי לחסוך לכם זמן , כסף, עינוי דין והגעה לתוצאות רצויות ואמיתיות בתוך זמן סביר ומתאים לסיטואציה בה אתם מצויים.
בשל כך, אנו מציעים לך פגישת ייעוץ בעלות מינימלית, אותה אנו נקזז במקרה שתבחרו בשירותינו.
פגישת הייעוץ (להבדיל ממשרדים אחרים) אינה שיחת מכירה אלא ממש שיחת ייעוץ אמיתית, ממנה תצאו עם המון ידע ותובנות להמשך, ואולי אף תחסוך מכם את הצורך לנקוט בהליכים משפטיים כלשהם, על כל המשתמע מכך.

צרו קשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן